Po stopách plechovek s youtuberem Pecou. Podívejte se na koloběh recyklace kovů

Po stopách plechovek s youtuberem Pecou. Podívejte se na koloběh recyklace kovů

Po stopách plechovek s youtuberem Pecou. Podívejte se na koloběh recyklace kovů 1629 731 HannovaCZ

Oslovili jsme známého youtubera Pecu, aby společně s námi natočil video o osudu správně vytříděné plechovky. Jak se na třídící lince oddělí hliník od železa? Co se děje s recyklovaným hliníkem? Mrkněte se na video, které za pár dní viděli už desetitisíce lidí!

Stále se ozývají skeptické hlasy, co se třídění odpadu týče, kovy nevyjímaje. Přitom 100% recyklovatelný hliník, ze kterého jsou vyrobeny nápojové plechovky, je dokonalým materiálem v rámci cirkulární ekonomiky. Jeho správné třídění vrací hliníkovou plechovku stále dokola spotřebitelům do ruky a není tak zapotřebí náročně těžit nové suroviny.

Abychom tyto skeptické hlasy přesvědčili, že třídit kovy a obzvlášť plechovky má opravdu smysl, oslovili jsme youtubera Pecu, aby s námi natočil video. Zadání bylo jednoduché – Peca měl zjistit, co se s plechovkou po vytřídění doopravdy stane. Jelikož bydlí v Praze, vydal se natočit, jak vypadá třídící linka kovů spravovaná Pražskými službami.

Tím ale Pecova cesta neskončila, ve videu se dostanete i do továrny na plechovky u Plzně, kde zjistíte, kolik plechovek denně se v srdci Evropy vyrobí. Přesvědčte se sami!

Máme radost, že video oslovilo tolik lidí a věříme, že dokáže přesvědčit i ty, kteří byli k třídění plechovek dosud skeptičtí. Třídění plechovek má dnes ještě větší smysl než dříve. Jak ukázal náš průzkum, veřejné mínění je třídění odpadu nakloněno i vlivem pandemie koronaviru. Zbývá jen ještě více zlepšit infrastrukturu, což je doufejme otázkou blízké budoucnosti.

Pokud chcete sledovat Pecovu tvorbu, mrkněte se na jeho YouTube kanál

Skvělý je i jeho Instagram