Evropské recyklační turné doputuje i do Prahy a Brna! Potkejte se s námi 5. června

Evropské recyklační turné doputuje i do Prahy a Brna! Potkejte se s námi 5. června

Evropské recyklační turné doputuje i do Prahy a Brna! Potkejte se s námi 5. června 1920 1282 HannovaCZ

Startuje inspirativní recyklační kampaň, která proběhne přímo mezi lidmi v ulicích, a to současně v 15 zemích a na 18 místech napříč Evropou. Oslaví konzumaci plechovek na veřejných místech a podpoří cirkulární ekonomiku. V České republice se 5. června vydá v Praze na trase podél pražské náplavky u Rašínova nábřeží a dále do Riegrových sadů. Ve stejný čas v Brně na náměstí Svobody, Dominikánském náměstí, Moravském náměstí, a v Lužánkách. Součástí bude i soutěž o baťůžek plný plechovek! 

Datum není vybrané náhodně. Kampaň spadá na Světový den životního prostředí, a to na základě odpozorovaného nárůstu množství odhozených odpadků v průběhu pandemie po celé Evropě. Lidé s barevnými sběrnými batohy, kteří se zúčastní Evropského recyklačního turné 2021, budou k vidění v Rakousku, České republice, ve Francii, v Řecku, Maďarsku, Irsku, Itálii, Černé Hoře, Nizozemsku, Polsku, Rumunsku, Srbsku, ve Slovinsku, Španělsku a Velké Británii. 

Týmy v Praze a v Brně vyrazí do ulic s úkolem oslovovat ty, kteří si užívají pití z plechovek, a nabídnou jim možnost odložit je prázdné do barevných batůžků, aby tak zajistili jejich recyklaci. V Čechách se s naším týmem lidé nesetkají poprvé, už v minulosti jsme takto vyrazili mezi lidi na sportovních akcích. Poprvé ale vyjdeme ven mezi veřejnost, takže nám neváhejte napsat na sociálních sítích, jak se vám akce líbila, a nezapomeňte přidat hashtag #EuropeanRecyclingTour2021

Oslovení lidé také získají možnost účastnit se krátké ankety a vyhrát baťůžek plný letního osvěžení. Anketu můžete vyplnit i vy a zapojit se, stačí kliknout na odkaz a vyplnit.