Srdce plné plechovek na Praze 5

Srdce plné plechovek na Praze 5

Srdce plné plechovek na Praze 5 1920 1440 HannovaCZ

První tří listopadové týdny jste mohli v ulici Štefánikova na prostranství před kostelem sv. Václava spatřit velké kovové srdce, které bylo určeno pro sběr prázdných plechovek. Šlo o další z celé řady instalací, kterou bylo možné v rámci roku 2021 vidět v různých koutech republiky. 

Hliník roztavením neztrácí na kvalitě, a z jednoho a toho samého hliníku jde tedy dokola vyrábět úplně stejné plechovky. Stačí je vyhodit do šedého kontejneru na kovy, a tím zajistit jejich recyklaci. Pražské služby mají moderní linku na roztřídění železného a hliníkového odpadu, a poté je hliník odvezen do slévárny, odkud se hliníkové pláty odvážejí do firem na výrobu plechovek. Pokud tedy plechovku správně vytřídíte, možná si ji za 60 dní znovu koupíte v obchodě. Celý proces recyklace totiž trvá okolo osmi týdnů. 

Díky spolupráci s městskou částí Prahy 5 jsme získali skvělou možnost znovu zviditelnit právě tyto úžasné výhody nápojových plechovek. Za tři týdny se nasbíralo skoro plné srdce, z čehož máme obrovskou radost. Všechny plechovky pak byly odvezeny k recyklaci, takže z nich vzniknou nové, z recyklovaného hliníku. Příběh se šťastným koncem!