Každá plechovka se počítá – my jsme jich v létě napočítali přes 100 kg!

Každá plechovka se počítá – my jsme jich v létě napočítali přes 100 kg!

Každá plechovka se počítá – my jsme jich v létě napočítali přes 100 kg! 2494 747 DigitalCZ

I letos v létě jsme přidali ruku k dílu v pomoci naší planetě a společnosti. Maraton festivalů, kde jsme sbírali plechovky, edukovali i vytvářeli plechovkovou zábavu, začal už 5. června, na Mezinárodní den životního prostředí, akcí International Recycling Tour 2022. 

Naši promotéři se speciálními batohy byli k vidění hned v 17 zemích světa. Kromě České republiky také v Rakousku, Brazílii, Kolumbii, Francii, Řecku, Maďarsku, Irsku, Itálii, Černé Hoře, Nizozemsku, Polsku, Rumunsku, Srbsku, Slovinsku, Španělsku a Spojeném království. Pohybovali se ve městech, na náměstích, u břehů řek a jezer, na plážích, v parcích či v nákupních centrech s jediným cílem – povzbudit veřejnost, aby třídila nápojové plechovky. A byla to jízda – celosvětová jízda! 😉

V červnu jsme pak plynule pokračovali na pražský hudební festival United Islands, kde jsme díky batůžkářům sbírali prázdné nápojové plechovky a účastníci také mohli naplnit naše kovové srdce. Myšlenka byla jasná – ukázat účastníkům festivalu výhody používání, a hlavně recyklace hliníku. Protože třídit můžete kdekoliv!

Ve spolupráci s Coca-Colou jsme naše plechovkové léto symbolicky ukončili na pražském Prague Pride, akci s neuvěřitelnou atmosférou. Společně s účastníky a našimi batůžkáři jsme nashromáždili dostatečné množství plechovek na naplnění barevné pixelaty – speciální instalace, která spojuje umění a ekologické povědomí… a ještě o mnoho víc! 

Co se nám letos v létě podařilo?

Vybrali jsme spoustu plechovek. 
O jejich recyklaci a zpracování jsme pověděli každému, koho jsme potkali během naší cesty festivalovým létem. 
Společně jsme udělali něco pro společnost i přírodu. 
A zažili jsme spoustu skvělých festivalových chvil! 

Děkujeme všem, kdo třídíte s námi!