Tvořte umění z plechovek a soutěžte o zajímavé ceny

Tvořte umění z plechovek a soutěžte o zajímavé ceny

Tvořte umění z plechovek a soutěžte o zajímavé ceny 2560 1061 DigitalCZ

Can Art&Design Festival (CADF) vyhlásil 9. ročník soutěže, která se snaží motivovat lidi k recyklaci nápojových plechovek. Znovu tak propojí umění s ekologickou výchovou a nadějí na změnu chování spotřebitelů. A zapojit do soutěže se můžete i vy!

Can Art&Design Festival je nejdéle trvající kreativní recyklační soutěží v Rumunsku. Spojuje kreativitu umělců se snahou upozornit na význam recyklace a znovu užívání nápojových plechovek. Letošní zadání je tvorba obrazů či soch právě s využitím hliníkových plechovek.

Podmínky soutěže

  • Jednotlivé výtvory musí být nejméně ze 70 % tvořeny hliníkovými plechovkami, z 30 % pak ostatními materiály dle vlastního výběru
  • Sochy musí být stabilní, pevné
  • Obrazy je nutné zarámovat s pomocí ochranného skla nebo průhledného nátěru
  • Při registrací je nutné vyplnit příslušný formulář a připojit 4 fotografie vašeho díla

Registrovat se můžete až do 13. května 2022 na https://www.canartdesignfestival.ro/inscriere. Pokud se chcete do soutěže zapojit, rádi vám veškeré informace zprostředkujeme – stačí nás kontaktovat na https://everycancounts.eu/cz/.

Porotci pak ve dnech 14. – 20. května zhodnotí díla na základě tří kritérií – kreativita, originalita, zpracování. Asociace Alucro Association, která soutěž iniciuje, pak udělí zajímavé ceny celkem šesti autorům – ocení tři sochy a tři obrazy vyrobených z plechovek.

  • Sochy: 3 vítězná díla, výhra 700 € (minimální rozměr výtvorů alespoň 70x100cm)
  • Obrazy: 3 vítězná díla, výhra 500 € (minimální rozměr výtvorů alespoň 50x70cm)

Vybraná díla budou později vystavena v rámci mobilní výstavy Can Art&Design Festival, která se bude konat na několika místech v Rumunsku a v dalších zemích. Vystaveny zároveň mohou být i výtvory, které cenu nevyhrály.

Probuďte svou kreativitu a podpořte tím recyklaci!