Školáci ve Velimi nasbírali téměř tunu hliníkových plechovek!

Školáci ve Velimi nasbírali téměř tunu hliníkových plechovek!

Školáci ve Velimi nasbírali téměř tunu hliníkových plechovek! 1920 1080 DigitalCZ

Společně s pobočkou Ball Aerosol Packaging ve Velimi a místní základní školou T. G. Masaryka jsme uspořádali soutěž TŘIĎTE S NÁMI! Po celé první pololetí loňského roku sbíraly děti prázdné nápojové plechovky do našich speciálních zelených recyklačních košů. 

Máme velkou radost z toho, jaký zájem naše iniciativa vyvolala. Do sběru se zapojily celé rodiny a nakonec plechovky sbírala doslova celá Velim. Všechny třídy velimské základní školy vybraly dohromady téměř dva plné kontejnery hliníkových nápojových plechovek, přes 900 kg hliníku. 

Jako první cenu od firmy Ball Aerosol obdržely vítězné třídy z obou stupňů dvě hodiny zábavy v trampolínovém světě Freex Říčany. Za druhé a třetí místo byla připravena sladká odměna, makronky z lokální Pekárny Krále Jiřího. 

Jsme nadšeni, že jsme mohli podpořit tak skvělý nápad. Zvyšovat povědomí mladých lidí o trvalé udržitelnosti hliníku jako materiálu je naším základním pilířem. Na každé akci, všude kde komunikujeme a kde se vyskytujeme vždycky předáváme poselství o nekonečné recyklovatelnosti hliníku a důležitosti jeho třídění. A tady ve Velimi se to povedlo náramně!

Je skvělé být u toho, když se mladá generace učí správně třídit a přemýšlet o lepší budoucnost naší planety.