Náměstí Míru hostilo čtvrtý ročník International Recycling Tour v Praze – želva na PixelCan nadchla veřejnost

Náměstí Míru hostilo čtvrtý ročník International Recycling Tour v Praze – želva na PixelCan nadchla veřejnost

Náměstí Míru hostilo čtvrtý ročník International Recycling Tour v Praze – želva na PixelCan nadchla veřejnost 2560 1707 DigitalCZ

Ve středu 5. června 2024 se Praha stala součástí každoroční světové International Recycling Tour, jejímž hlavním cílem je zvyšování povědomí mezi veřejností o nekonečné recyklovatelnosti hliníkových nápojových plechovek. Mimo další aktivity jsme strávili celý den před kostelem sv. Ludmily na náměstí Míru a stavěli naši obří barevnou stěnu PixelCan, která přilákala mnoho pozornosti kolemjdoucích.

Akce probíhala ve stejný den v dalších světových městech, jako jsou Antverpy, Bristol, Bukurešť, Budapešť, Dubai, Rio de Janeiro nebo Soluň. Na náměstí Míru byla také vytvořena obří barevná stěna z plechovek PixelCan s motivem ohrožené mořské želvy, která zaujala mnoho kolemjdoucích. Lidé se zastavovali a rádi s námi vedli debatu ohledně otázky recyklace hliníkových nápojových plechovek. Moc děkujeme všem, kteří se za námi stavili a o téma se zajímali.

Právě na náměstí Míru i v dalších místech Prahy jste se také mohli potkat s našimi batůžkáři a vhodit jim prázdnou plechovku do jejich recyklačních batohů. Rádi bychom také připomněli, že kovové srdce umístěné v Riegrových sadech, během této akce, bude sloužit ke sběru nápojových plechovek až do konce července.