Męskie Granie i KPC

Męskie Granie i KPC

Męskie Granie i KPC 1280 720 WojdyloPL

Koncerty pod szyldem “Męskie Granie” zyskały sobie już w naszym kraju zasłużoną sławę, dlatego pomysł, aby Każda Puszka Cenna dołożyła swoje przysłowiowe trzy grosze do tego wydarzenia, wywołał w nas zachwyt i ekscytację. Cóż tam takiego robiliśmy? Opowiemy Wam o tym w dzisiejszym wpisie.

Choć co roku organizacja festiwalu Męskie Granie jest imponująca, w 2022 jego twórcy przeszli samych siebie i zawitali aż do 8 polskich miast, a każdy z tych koncertów był niepowtarzalnym świętem muzyki. Wystąpiło tam niemal 80 artystów, a pośród nich najgłośniejsze nazwiska polskiego show-biznesu, z których warto wymienić chociażby Dawida Podsiadło, Ralpha Kamińskiego, Kwiat Jabłoni czy Korteza. Finał wszystkich koncertów odbył się natomiast w Żywcu – amfiteatr pod Grójcem był świadkiem porywających wykonań, zaskakujących kolaboracji i mnóstwa wzruszeń.

Takie momenty przechodzą do historii, dlatego tym bardziej cieszy fakt, że nie tylko mogliśmy zobaczyć to na własne oczy, ale również pojawić się tam jako Każda Puszka Cenna. Nasi wolontariusze ochoczo ruszyli do pracy – przechadzając się wśród rozentuzjazmowanego tłumu, zadbali o to, aby wszystkie wykorzystane przez uczestników festiwalu puszki trafiły do zielonych plecaków (a stamtąd, rzecz jasna, do przetworzenia). Podczas miłych pogawędek z miłośnikami muzyki szerzyli też wiedzę o tym, jak istotne jest dbanie o nieprzerwany recykling aluminium… Przyjemne z pożytecznym!

Atmosfera szeroko pojętego uwielbienia sztuki i kreatywności natchnęła nas także do tego, aby wzbogacić festiwal Męskie Granie w nasz artystyczny wkład – najlepiej zaś nadaje się do tego nasza kultowa już pixelata. Projekt ten powstaje poprzez ułożenie uprzednio pomalowanych puszek, które razem tworzą widowiskowy obraz. Dzięki aktywnemu udziałowi festiwalowiczów było to nie tylko potrzebne szerzenie idei recyklingu, ale również doskonała zabawa.

Oczywiście nie zapomnieliśmy przygotować dla Was filmik z tego wydarzenia – zerknijcie sami i przekonajcie się, dlaczego nie może zabraknąć Was na kolejnych edycjach!