Green Film Festiwal i KPC

Green Film Festiwal i KPC

Green Film Festiwal i KPC 1280 720 WojdyloPL

Gdzie wszelakie zielone inicjatywy, “oczywistą oczywistością” jest, że nie może tam zabraknąć wolontariuszy Każdej Puszki Cennej. Nikogo nie powinien więc dziwić fakt, że w drugiej połowie sierpnia z radością pojawiliśmy się na 5. BNP Paribas Green Festiwal – wydarzeniu, które łączy w sobie miłość do środowiska i dobrego kina.

To wyjątkowa inicjatywa – organizatorzy wpadli bowiem na iście genialny pomysł, aby tak potrzebną edukację ekologiczną szerzyć poprzez połączenie jej z ukłonem w stronę wartościowej sztuki filmowej. U podnóża Wawelu powstało zatem specjalne miasteczko festiwalowe, gdzie miłośnicy kina mogli czerpać pełnymi garściami z tej kinematograficznej uczty. Green Festiwal to jednak nie tylko pokazy doskonałych filmów o tematyce ekologicznej, ale także rozmaite warsztaty, panele dyskusyjne czy interesujące wystawy fotograficzne.

W tym roku jako Każda Puszka Cenna postanowiliśmy nie tylko zadbać o to, aby puszki wykorzystane przez festiwalowiczów dostały nowe życie. Na Green Festival furorę zrobił nasz niebanalny projekt “The Wall”. 50 tysięcy aluminiowych puszek zostało zebranych w okazałe bloki, z których następnie ułożyliśmy ogromną ścianę. Ta zaś została ozdobiona graffiti najwyższych lotów, które zgrabnie korespondowało z tematyką festiwalu. Projekt “The Wall” nie tylko przyciągnął miłośników sztuki pod każdą postacią, ale także przypomniał o tym, że życie puszki nie musi kończyć się na koszu do śmieci – wystarczy nasz niewielki wysiłek, aby recykling aluminium mógł trwać w nieskończoność.

Aby pozwolić Wam nieco wczuć się w ten niepowtarzalny klimat, prezentujemy filmik z Green Festival. Rzućcie okiem… i pozwólcie się zainspirować – inicjatywa ta z całą mocą udowadnia bowiem, że szeroko pojęte dobro można szerzyć na wiele interesujących sposobów!