Każda Puszka Cenna x Jarocin Festiwal

Każda Puszka Cenna x Jarocin Festiwal

Każda Puszka Cenna x Jarocin Festiwal 1280 720 WojdyloPL

Parafrazując Zbigniewa Wodeckiego: lubimy wracać tam, gdzie byliśmy, dlatego dziś pragniemy cofnąć się nieco w czasie i z powrotem pojawić się na jarocińskiej ziemi. To tam bowiem w dniach 14-17 lipca odbył się legendarny już Jarocin Festiwal, podczas którego mieliśmy okazję dorzucić swoje trzy ekologiczne grosze… i rewelacyjnie się przy tym bawić.

O Jarocinie pewnie każdy z Was słyszał choć raz w życiu – to najstarszy w naszym kraju rockowy festiwal, którego początki sięgają lat 70. Tegoroczna edycja była wyjątkowa, a to między innymi z powodu licznych jubileuszów legendarnych polskich zespołów, fantastycznych występów wschodzących gwiazd, a także ponad 10-tysięcznej publiczności, która po raz kolejny udowodniła, że muzyka łączy pokolenia.

Dla nas jednak najważniejszy był fakt, że w tym roku mogliśmy być częścią tak niezwykłego przedsięwzięcia. Postanowiliśmy zatem wspiąć się na wyżyny naszej kreatywności i zaskoczyć wszystkich! W efekcie, oprócz tytanicznej pracy naszych wolontariuszy, którzy jak zwykle doskonale zajęli się puszkami i puszeczkami zebranymi od szalejących tam melomanów, stworzyliśmy coś wyjątkowego. Nasza pixelata, czyli wielkoformatowy obraz powstały z tysięcy pomalowanych puszek, to projekt, który w celu poszerzania świadomości ekologicznej łączy kreatywność, sztukę i doskonałą zabawę. Nie było łatwo, ale jej tworzenie dało nam mnóstwo radości, zaś efekt finalny przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania – i chyba nie tylko nasze, bo pixelata Każdej Puszki Cennej cieszyła się żywych zainteresowaniem obecnych na Festiwalu miłośników rocka.

Czy może być coś lepszego, niż szerzenie idei recyklingu w tak oryginalny sposób wśród tak pozytywnych ludzi? Mamy co do tego poważne wątpliwości 🙂 Do Jarocina z pewnością jeszcze wrócimy, a poniżej zamieszczamy filmik z tego wydarzenia – poczujcie ten klimat!